ODKURZACZ CENTRALNY — WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Sprzątanie jest czynnością wymaganą w każdym pomieszczeniu, ale niekoniecznie uwielbianą przez osoby, które mają się nią zająć. Warto usprawnić sobie ten obowiązek, by móc przeznaczyć więcej czasu na hobby oraz odpoczynek. Pomocny w tej kwestii może okazać się odkurzacz centralny. Jaki wybrać model? Może być to uzależnione od rodzaju przestrzeni, na jakiej będzie używany. Odkurzacz centralny nadaje się do miejsc prywatnych, ale może być także wykorzystywany jako przemysłowy do pomieszczeń firmowych.
W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń odkurzacz centralny nie zwraca powietrza do sprzątanego budynku, a odprowadzane jest ono na zewnątrz. Dzięki temu unikamy wirowania cząstek kurzu w powietrzu podczas sprzątania. System centralnego odkurzania składa się z kilku elementów, a do podstawowych należą: jednostka centralna, wąż ssący, gniazda ssące oraz instalacja rurowa. Jednostkę i chowany wąż zwykle umieszcza się w składziku, kotłowni lub garażu, a w ścianach pozostałych pomieszczeń instalowane są gniazda, do których doprowadza się przewody. Gdy chcemy skorzystać z odkurzacza, wystarczy podłączyć wąż do gniazda. Dzięki temu urządzenie nie zajmuje dużo przestrzeni mieszkalnej czy biurowej — w zależności od rodzaju budynku.

Jaki odkurzacz centralny wybrać?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu odkurzacza centralnego zależy od potrzeb i możliwości. Należy dopasować egzemplarz do wielkości powierzchni, jaka będzie sprzątana oraz umieścić go w takiej przestrzeni, która umożliwi sprawne użytkowanie sprzętu, w tym bezproblemowe opróżnianie kosza. Trzeba zastanowić się, czy dana jednostka centralna nadaje się do zamontowania np. w garażu, jeśli właśnie tam ma być jej miejsce. Ważne jest też, by wybrać odkurzacz centralny o odpowiedniej mocy — samego urządzenia oraz mocy ssącej. Należy także oszacować przybliżoną liczbę gniazd ssących.

ZALETY CENTRALNEGO ODKURZACZA:

podczas odkurzania brudne powietrze wyrzucane jest na zewnątrz,
brak hałasu w odkurzanym miejscu — silnik odkurzacza pracuje w oddali,
wygoda — nie trzeba przenosić jednostki centralnej z miejsca na miejsce,
można z jego pomocą odkurzać nawet trudno dostępne zakamarki.

ODKURZACZ CENTRALNY — NIE WIESZ, JAKI WYBRAĆ? POMOŻEMY!

Wybór odkurzacza centralnego to ważna rzecz. Montaż całego systemu wiąże się z ingerencją w strukturę budynku, dlatego lepiej jest od razu dopasować optymalne rozwiązania, niż zmieniać instalacje po fakcie. Jeżeli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, odezwij się do nas. Wspólnie zastanowimy się, jaki model odkurzacza wybrać w Twoim przypadku. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Możesz odwiedzić nas także w siedzibie w Lublinie.
Ul. Krańcowa 41
20-256 Lublin
Pon.-Pt. 8:00-16:00

Rodo / ciasteczka

Przetwarzanie danych

Polityka prywatnościDostęp do danych
cross
Odkurzacz centralny – Jaki wybrać?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram